• Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

Toodet

Kuidas valida kohvimasinat?

Võimsus:
Kui te armastate kanget kohvi, soovitame osta väiksema võimsusega kohvimasina (750-800W). Valmistatava kohvi kangus sõltub suurelt keetmise ajast. Väiksema võimsusega masinatel  kuumeneb vesi aeglasemalt ja valmiv kohv on kangem. 

Kann:
Tavaliselt klaasist või erilise koostisega plastikust. Uuemate mudelite kanne võib ka mikrolaineahjus kasutada. Leidub ka termoskannuga masinaid. 

Pöörduv filtrihoidja:
See uuendus on praktiliselt kõikidrel mudelitel. Filtrikorvi saab lihtsa liigutusega kõrvale lükata, et siis mugavalt kohvipuru filtrisse panna.

Filter:
Paberist ühekordsed- kõige puhtam viis, kohvi visataks eära koos filtriga. Puuduseks alatine vajadus uute filtrite järgi, mis suurendab kohvimasina kulutusi. 
Nailonist- üks filter on mõeldud 60ks kasutuskorraks, aga reeglina kasutatakse kauem.
Kuldne - tegelik materjal on titaani nitrikihiga kaetud nailon. Suurendab tunduvalt filtri kasutusaega.

Tilkumisvastane mehhanism:
Kannu võtmisel kohvimasinast, peatab sulgur kohvi tilkumise. Kannu tagasi pannes hakkab kohv uuesti nõrguma. Sulgur hoiab tavaliselt kinni 5 minutit, üle selle ei tasuks kannu masina alt ära hoida. Mehhanism on mõeldud, et saaksite tilkumise vahel juba mõned tassid kohvi välja valada ja siis lasta edasi tilkuda.

Autonoomne küttekeha:
Üks kohvimasina põhiosadest. Algselt välja töötatud kohvikannu soojendamiseks, kuna kohv tuleb parema maitsega kui see valada eelnevalt soojendatud nõusse. Teiseks täidab ta kohvi soojas hoidmise funktsiooni.

Veetaseme indikaator:
Veetaseme indikaator näitab, kui suure koguse vett me oleme juba valanud kohvimasinasse.

 

Kuidas valida espressomasinat:

Espressomasinates valmib kohv aururõhu abli. Kasutatakse spetsiaalset espressokohvi. Espressokohv on jämejahvatusega ja oad on eelnevalt spetsiaalse tehnoloogiaga röstitud. 
Masinaga saab valmistada capuccinot - espressokohv piimavahuga. Piima vahustamiseks on masinatel spetsiaalne reziim "aur".

Espresso aurukohvimasinad (Steam-Espresso) - viib kogu olemasoleva vee keemiseni hermeetilises nõus(milleks kulub ligikaudu 2 minutit), vesi muutub auruks. Niipea kui aururõhk saavutab vajaliku taseme, avaneb klapp ja vesi läbib kohviga reservuaari. Mõeldud koduseks kasutamiseks, arvestatud väikese joogikoguse valmistamiseks (umbes 2- 4 tassi). Väikese rõhu tõttu (ligikaudu 4 bar) kulgeb kohvi valmimine aeglasemalt kui suurema rõhuga masinatel. Vesi üldjuhul kuumeneb 100 ?C-ni, 87 - 95?C loetakse kohvi valmistamisel optimaalseks temperatuuriks.

Espresso pumpkohvimasinad (Pump-Espresso) -Tippklassi espressomasin. Elektromagnetpump tekitab rõhu (ligikaudu 15 bar) boileris. Sellesse juhitakse eraldi anumast külma vett, mis kiiresti kuumeneb ja läheb läbi kohvipulbri. Pump on varustatud termoplokiga, mis kuumutab vett 85 – 90 kraadini, millega seoses valmib ka parima kvaliteediga kohv. Pump-espressoga on ka kohvi kulu väiksem, kuna vesi tungib läbi kohvi suure rõhu all, tõmmates endasse rohkem toiteaineid. Pump-espresso masinatega valmib kohv kiiremini, need mudelid on rohkem automatiseeritud ja neid on tunduvalt mugavam kasutada (sisseehitatud kohviveski ja isepuhastussüsteem).
Lisadena võib olla juures veel mugavuse lisamiseks nt. alus lekete kogumiseks, topeltdüüs, millega saab täita korraga kaks kohvitassi. 

 

Presskann:

Mugav kohvikann kuumakindla kitsast klaasist (või spetsiaalsest plastikust) silinderiga ja alumisest osast metallist võrkfiltriga ühendatud kolbiga. 
Masinasse pannakse jahvatatud oad või presskannu kohv, kallatakse kuuma veega üle, lastakse tõmbuda 4-5 minutit (võib ka kauem – kangema kohvi armastajatele). Peale seda surutakse kolb sujuvalt alla, sel moel kohvi filtreerides (kohvipaks jääb kogutult kannu põhja).
Ei vaja elektrienergiat. Oma kompaktsusega sobib ka suvilatesse, väiksemad presskannud ka näiteks reisidele kaasa. Vett saab keeta ka lõkkel.

 

Veekeetja:

Veekeetjate võimsus ulatub 800st 2400 vatini. Maakodus tasuks eelistada väiksema võimsusega mudelit, olgugi et vesi läheb selles keema aeglasemalt. Liiga võimas mudel võib  seal tarbitava elektrivooluga mitte kokku sobida ja korgid välja lüüa. 
Üldjuhul on kannudel olemas tavapärased funktsioonid: automaatne väljalülitamisseade, vee taseme näitaja, indikaatortuli, mis annab märku, kas kann on sisse lülitatud. Osadel kannudel on ka juures lisafunktsioone, nagu näiteks termoregulaator, mis on hea suurte perede puhul, sest hoiab vett kauem kuumana ja säästab seega elektrit. Samuti eemaldatav ja pestav katlakivifilter, mis on vajalik kodudes, kus kraanist tuleb mineraaliderohket vett
Kaetud küttekehaga ehk siledapõhjalisi kanne on kergem puhastada. 
Kannu suurus sõltub pereliikmete arvust. Liitrisest, tuhandevatise võimsusega elektrikannust piisab, kui seda läheb vaja harva ja vähese vee keetmiseks. Tihedamaks kasutamiseks tuleks valida vähemalt 1800vatine veekeetja.