FILTER KOHVIMASIN VÕI PRESSKANN

FILTER KOHVIMASIN VÕI PRESSKANN

Kohv on maailmas enim tarbitud jook juba sajandeid. Kohvi juuakse selle ergutava toime ja hea maitse tõttu. Kohv on läbi ajaloo olnud ka üks sotsialiseerumise vahend, mille tõttu hakkasin inimesed kohvikuid rajama. Tänapäeval on nii kohvisorte kui ka kohvi valmistamise viise väga erinevaid. Enim kasutatavamad on filter kohvimasinat või presskannu kasutades. Tänases postituses vaatlemegi, mis on nende kahe kõige populaarsema kohvi valmistusviisi erinevused.

Kohvi valmistamine on olnud läbi aegade suur kunst. Kunagi oskasid vaid baristad kohvikutes valmistada tõeliselt kõrgekvaliteetset kohvi, kuid tänapäeva tehnoloogia areng on võimaldanud meil ka hakata nautima kohviku kvaliteediga kohvi enda kodus. Niisiis, millist kohvimasinat aga eelistada?

Tegelikult saab mõlema masinaga valmistada tõeliselt maitsva ja kõrge kvaliteediga kohvi. Kõik sõltub ikkagi Sinu enda maitse eelistustest ja harjumustest. Vaatleme mõlemat kohvimasina tüüpi lähemalt.

Valik meie pakutavaid kohvimasinaid

Presskannu võlu ja valu

Paljud kohvispetsialistid soovitavad presskannu kui kiiret ja lihtsat vahendit, et teha tõeliselt maitsev kõrge kvaliteediga kohvijook. Isegi Starbucks’i direktor avaldas aastal 2012 üllatava kommentaari, öeldes et parima kohvi saab presskannuga. Miks seda kohvimasinat nii palju kiidetakse?

Esiteks on selle kasutamine üks lihtsamaid kõikidest kohvimasina tüüpidest. Presskann koosneb vaid kahest esemest – klaasist või roostevaba terasest kannust ning ringikujulisest võrguga sõelast, mis on kannu kaane küljes ning millega saab kergelt kohvipuru suruda kannu põhja. Tänu oma lihtsusele võib presskannu kasutada ka paljude muude jookide valmistamiseks, näiteks tee, kakao või kuuma šokolaadi, limonaadi või maitsevett.

Meie kliendite suurim lemmik presskannude hulgast on topelt seinaga roostevabast terases Eladia presskann.

Presskann hoiab kõik aroomid kindlalt kannus, et midagi ei läheks kaduma. Samuti hinnatakse presskannu ka seetõttu, et ta ei kõrveta kohvipuru. Tihti soovitatakse oodata enne paar minutit, kui värskelt keedetud vee presskannu kohvile peale valad, et kindlustada, et kohvipuru ei kõrbeks. Kui kohvipuru saab kõrvetada, siis lisab see kohvile kibeda maitse.

Presskannuga saab lihtsalt ka kohvi timmida vastavalt enda maitsele. Kui soovid kangemat kohvi, lisad rohkem kohvipuru ning kui soovid lahjamat kohvi, lisad vastavalt ka vähem kohvipuru. Eriti värske kohvi tegemiseks soovitame valmistada kohvipuru ise jahvatades kohviube kohviveskis.

Presskannule sobib jämedama jahvatusega puru, et kohvikannu filter kohvipuru osakesed alla pressides kinni haaraks. Liiga peene jahvatusega kohvi ei soovitata presskannu puhul kasutada, sest need võivad presskannu filtrist läbi minna ning kohvijook jääb sogane. Kasutajamugavusele lisab juurde ka see, et kõik parameetrid on kohvi tegija enda kontrolli all – kohvipuru leotamise aeg, vee temperatuur, kohvipuru jahvatus ja kogus jms.

Kaasaegsed ja stiilsed presskannu saad Bialetti kohvimasinate seast.

Presskannuga valmistatud kohvi säilitab rohkem kohvi naturaalseid õlisid, seega säilib kohvi külluslikum maitse. Kohvis säilib rohkem erinevaid antioksüdante ja maitsekomponente ka seetõttu, et presskannuga ei ole vaja kasutada täiendavat filterpaberit, nagu filtriga kohvikannu puhul. Presskannu metallist filter on palju jämedam kui filtriga kohvimasina filter ning presskannuga kohvi valmistamisel ei eemaldata kohvipuru kohvist eraldi. Kõik ained jäävad kannu, lihtsalt lükatakse kohvipuru kannu põhja, et nautida puruvaba kohvijooki.

Valik meie pakutavaid kohvikanne

Presskann on ka kergelt kaasas transporditav. Miks mitte võtta presskann kaasa ka näiteks matkale? Kõik see on võimalik.

Filter kohvimasin on hea valik mugavuse ja tervislikkuse tõttu

Kui presskann on täismanuaalne kohvimasin, siis mugavamale inimesele või koduperenaisele, kes peab tihti tegema mitmeid tegevusi samaaegselt, sobib ideaalselt filtriga kohvimasin, sest pannes kohvimasinasse vee ja filtrisse kohvipuru piisab Sul vaid nupule vajutades ja kohvimasin töötab ülejäänud osas täisautomaatselt. Seetõttu on filter kohvimasinat lihtne kasutada just siis, kui pead mitme asjaga korraga tegelema või hommikuti, kui oled alles vaevu ärkvel.

Meie kliendid hindavad kõrgelt WMF kohvimasinate professionaalsust ja töökindlust.

See, mis on presskannu puhul boonuseks, võib aga mõne inimese puhul olla just negatiivne tundemärk. Selle all mõtleme tervislikkuse aspekti. Mis on tervislik ühele inimesele võib kellelegi teisele olla hoopis kahjulik. Ühest küljest võib olla tervislik see, et kohvi säilitab kõik looduslikud õlid ja antioksüdandid. Samas inimesed, kellel on kõrge kolesteroolitase, peaksid kindlasti tarbima pigem filtreeritud kohvi. Filtrikohvimasina filter püüab kinni kõik need õlid, mis võiksid kolesterooli taset veelgi tõsta.

Ühtlasi on kindlasti inimesi, kes ka maitseomadustel ei eelista nn õlisemat kohvi. Nendele on filtriga kohvimasin suurepärane valik. Ühtlasi hoiab filtriga kohvimasin kohvi kauem kuumana. Presskannus seevastu jahtub ka kohv kiiremini kui sul just ei ole topelt seinaga roostevaba terasest kann, millega on võimalik hoida ka presskannu kohv kauem soojana.

Kvaliteetset ja soodsat kohvimasinat pakub Sencor, mis toodab ka taimeriga filterkohvimasinaid.

Filterkohvimasinat võib tihti olla ka kergem ja kiirem puhastada. Presskannu ei ole samuti keeruline puhastada, kuid siis peaksid kindlasti pöörama tähelepanu, kuidas sa kohvipuru kannust puhastad. Presskannu puhul ei ole soovitatav kohvipuru kraanikausist alla loputada. Kuna tegemist on jämeda jahvatusega võib see kergelt torusid ummistada. Samas kui filtriga kohvimasina puhul on kohvipuru filtrisse juba kokku kogutud. Paberfiltrisse jääb kuiv puru, mida on kerge koos paberfiltriga prügikasti visata ning kannu võib lihtsalt pesta sooja veega, sest paberfilter on juba kinni püüdnud kohvis sisalduvad õlid.

Kumb jääb peale – presskann või filtriga kohvimasin?

Nagu näha on omad olulised eelised nii ühel kui teisel kohvimasinal. Kõik lõpuks ikkagi taandub sellele, millised on sinu maitse-eelistused – kas soovid täidlasema ja õlisema maitsega kohvi või mitte.

Samuti tuleb tähelepanu pöörata enda kolesteroolitasemele. Kui sul kolesterooliga probleeme ei ole, siis võib süümepiinadeta nautida kohvi nii ühe kui teise masinaga. Samas, kui su kolesteroolitase on liiga kõrge ning peaksid seda oma toitumise ja elustiiliga pigem vähendama, siis kasuta kindlasti filtermasinat.

Lõpuks määrab valiku ära elustiil. Seda võiks võrrelda auto valikuga – osad inimesed eelistavad manuaalkäigukasti ja osad automaatset. Samamoodi kohvimasinatega. Kas eelistad valmistada kohvi algusest peale ise või soovid automaatsemat lahendust?

Vaata kogu meie e-poe kohvimasinate valikut siit, et leida endale sobivaim variant!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!