KOHVIVESKI AVAB TEE KOHVIMAAILMA NAUTIMISSE

KOHVIVESKI AVAB TEE KOHVIMAAILMA NAUTIMISSE

Legendide kohaselt juhtus aastal 850 midagi enneolematut tänapäeva inimestele. Kaldi, nüüd meie igapäevane ärataja, avastas kohviubade võlujõu. Nüüd on kohvi üle terve maailma üks armastatumaid jooke, mis pakub häid maitseid kui ka külluslikku energiat kogu päevaks, või vähemalt järgmise tassi kohvini. Tänapäeval on poodi minnes meid ees ootamas suur lett, mis on täis erinevaid kohvisorte, neid leiab nii jahvatatul kujul kui ka ubadena. Tihti on aga nii, et need kõige huvitavamad maitsed ning uudistooted tulevad aga ubadena või on suur pakk kohviube odavam osta kui jahvatatud kohvi. Igal juhul tuleb siinkohal appi kohviveski.

Kohviveski
Kas mäletate veel suuri puidust kohviveski masinaid, mida käsitsi keerates tekkis alla sahtlisse värske aroomine jahvatatud kohvi? Tehnika areng on toimunud väga kiiresti kuna nüüd ei ole vaja käsitsi kohvi jahvata, piisab vaid nupule vajutusest ning teravad lõiketerad teevad töö meie eest ära. Ükskõik kui palju tehnika areneb, me ikka armastame juua kohvi ning miski ei ärata kohviarmastajaid hommikul paremini kui värske kohvi lõhn.

Kõige värskemat ning parimat kohvi saab aga värskelt jahvatatud kohvist, kust ei ole maitse ega ka aroom veel ära kadunud. Lisaks saab kohviubadele lisada erinevaid maitsenüansse mõne pähkliga, maitseainega või eeterliku õliga (mida tuleb eelnevalt lahjendada).

Kohviveskid on tänapäeval suhtelised väiksed ning odavad masinad, mis võimaldavad kohviubasid ning ka teisi vürtse, pähkleid jahvatada väga kiiresti ning mugavalt.

Otsides endale aga seda õiget kohviveskit on valik üpriski kirju, siinkohal toome me välja kolm erinevat kohviveski stiili.

  1. Lihtsad kohviveskid.

Sobivad nii kohvi kui ka pähklite ja vürtside jahvatamiseks. Tihti maksavad need masinad vähem kui kakskümmend eurot ning peavad vastu kaua. Lisaks on need kohviveskid väiksed, kerged ning ohutud.

  1. Mitme jahvatusastmega kohviveskid

Sellised veskid on juba suuremad ning kallimad kuid nad valmistavad kohvipulbrit erineva jämedusastmega. Erineva jämedusastmega kohvipulbriga on võimalik aga valmistada erinevaid kohvijooke, mis maitsevad kõik kui barista poolt tehtud kohvi. Lisaks on sellistel veskitel olemas kohviubade mahuti ning kohvipulbri konteiner, sobides ideaalselt suuremale perele või väiksemasse kohvikusse. Lisaks on võimalik valida kohvipulbri kogust, mida jahvatatakse.

  1. Käsitsi kasutatavad kohviveskid

Tehnoloogia kõrvalt on veel võimalik leida ka kohviveskit, mis ei tööta elektriga või patareidega. Sellised kohviveskid on eriti kerged ning väiksed, mis toovad tagasi vanad head ajad. Sellised kohviveskid sobivad hästi ka köögi kaunistamiseks ning silmailu pakkumiseks. Lisaks silmailule, suudavad sellised kohviveskid aga ka reguleerida jahvatusjämedust, et iga tass kohvi oleks omapärane, värske ning maitsev.

Kohviveskid on kohvisõprade parimad sõbrad kuna nad aitavad hoida raha kokku pakkudes meile imemaitsvat, aroomaatset, värsket kohvi iga kord kui seda vaja. Lisaks ei maksa kohviveskid palju, mistõttu saavad seda endale lubada paljud inimesed. Eelnevaid ning veelgi rohkemaid kohviveskeid on võimalik aga soetada kohvimasinate e-poest.

Hästi alustatud päev on hea päev!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!